Aktualności

KOMUNIKAT ODNOŚNIE CORONAWIRUSA

Sezon wyjazdów zbliża się wielkimi krokami a sytuacja z coronawirusem staje się coraz bardziej niepokojąca. Decyzje co do każdej wycieczki będą podejmowane przed każdą z wycieczek. Sytuacja zmienia się z każdym dniem , z każdą godziną. Trudno przewidzieć co będzie za tydzień lub dwa. Decyzję co do pierwszej wycieczki czyli do Pragi w weekend majowy ogłoszę około 20-25 marca i wtedy będę się kontaktował z uczestnikami. Zdrowie i bezpieczeństwo uczestników jest dla mnie sprawą najważniejszą, dlatego jeśli sytuacja nie ulegnie poprawie w stopniu zapewniającym 100 % bezpieczeństwa, wycieczki będą przesuwane w czasie o około 2 miesiące a osobom, którym nie będzie pasował nowy termin będą zwracane wpłaty. Jeśli zdarzy się sytuacja, że wycieczka przesunięta w czasie nie będzie mogła się nadal odbyć będziemy zwracać wpłaty wszystkim uczestnikom. Miejmy jednak nadzieję, że sytuacja zostanie opanowana i życie wróci do normalności. Proszę o cierpliwość i wyrozumiałość.

12.03.2020

Kolejna europejska stolica dołączyła do miejsc które odwiedzimy 🙂 Zapraszamy na wycieczkę do Berlina 🙂 Szczegóły w zakładce oferta/2020

21.11.2019

Powoli udoskonalamy stronę, żeby była jeszcze bardziej czytelna. Obecnie dodaliśmy z prawej strony informację o liczbie zajętych miejsc na dane wycieczki. Oczywiście liczby te mogą ulec zmianie w przypadku czyjejś rezygnacji.

6.11.2019

Sezon 2019 powoli dobiega końca a my już myślimy o kolejnym 🙂 Z racji tego, że powstał już roboczy terminarz ,można sobie rezerwować miejsca na poszczególne wycieczki w nadchodzącym sezonie. Po pojawieniu się dokładnych programów i cen, będę się kontaktował z zapisanymi osobami z zapytaniem, czy akceptują program, cenę i zostają czy rezygnują. Szczegółowe programy będą się pojawiać stopniowo, żeby do końca roku było już wszystko oczywiste i od stycznia zaczynamy pisać umowy. A tak się wstępnie przedstawia plan na 2020 rok :

1 maj – 3 maj Praga (2 noclegi w Pradze)

30 maj – 31 maj Wilno,Druskienniki i Troki (1 nocleg w Wilnie-program tegoroczny)

5 czerwiec – 7 czerwiec Podlasie (2 noclegi-program tegoroczny)

29 czerwiec – 3 lipiec Tatry słowackie (4 noclegi – program tegoroczny)

13 lipiec – 17 lipiec Praga i Morawy (2 noclegi w Pradze, 2 noclegi na Morawach)

20 lipiec – 24 lipiec Bieszczady i Lwów (wymagany paszport) (4 noclegi)

8 sierpień – 9 sierpień Kazimierz i Sandomierz (1 nocleg)

15 sierpień – Mazury

6 września 2019

W galerii porcja zdjęć z wycieczki na Litwę 🙂

11 czerwca 2019

Już za 3 tygodnie ruszamy na zwiedzanie Litwy.

Wyjazd o 2 w nocy 8 czerwca z przystanku PKS w Lubawie. Do zobaczenia 🙂

19 maja 2019

Już za 2 dni ruszamy na Podlasie. Mam nadzieję że pogoda dopisze i będziemy się świetnie bawić 🙂 Wyjazd o 6 rano z przystanku PKS w Lubawie

8 maja 2019

Bardzo dziękuję wszystkim uczestnikom majówki w Saksonii za wytrwałość do końca i za walkę na szlakach 🙂 Super ekipa 🙂

5 maja 2019

KOMUNIKAT

Już za 2 tygodnie ruszamy na Saksonię 🙂 Wyruszamy o godzinie 5 z przystanku PKS w Lubawie. Jedziemy w kierunku Brodnicy

14 kwietnia 2019

Aktualnie dostępne miejsca tylko na Tatry i weekend majowy w Saksonii. Zapraszamy do zapisów 🙂

27 marca 2019

Aktualnie brak wolnych miejsc na Litwę w terminie 6-7 lipca.

Zapraszamy na pozostałe wycieczki z oferty naszego biura podróży 🙂

15 marca 2019

Aktualnie brak wolnych miejsc na Litwę w terminie 8-9 czerwca. Zapraszamy na drugi termin 6-7 lipca

12 marca 2019

Litwa – dodatkowy termin 🙂 Szczegóły w zakładce ”oferta”

7 marca 2019

Zaktualizowany program na Tatry. KRÓCEJ – TANIEJ 🙂

Szczegóły w zakładce ”oferta”

4 marca 2019

Jedna z atrakcji weekendowej wycieczki na Litwę na którą zapraszam 🙂

Szczegóły w zakładce ”oferta”

26 luty 2019


Mały podgląd na niektóre z atrakcji z programów wycieczek naszego biura podróży 🙂

19 luty 2019

Aktualnie brak wolnych miejsc na Podlasie. Zapraszamy na pozostałe wycieczki z oferty 🙂

19 luty 2019

Mamy 5 dodatkowych miejsc na Podlasie 🙂

13 luty 2019

Aktualnie brak wolnych miejsc na Saksonię w terminie 15-20 lipca 2019.
Zapraszamy na pozostałe wycieczki z oferty Zielonego Biura Podróży 🙂

11 luty 2019

Co na nas czeka w 2019 roku? Wędrówki po labiryntach skalnych bajkowego parku krajobrazowego Kokořínsko!

Czy macie ochotę choć przez jeden dzień odpocząć od codzienności i udać się tam, gdzie czas płynie wolniej? A więc odkryjcie park krajobrazowy Kokořínsko – piękny region w niewielkiej odległości od Pragi, gdzie czekają na Was niezwykle skały z piaskowca, czarujące jeziorka, głębokie lasy i jeden z najbardziej romantycznych czeskich zamków. Jest to region niczym z najpiękniejszych pocztówek, po prostu raj dla duszy.

Romantyczna sylwetka, charakterystyczny znak regionu, a swego czasu także jeden z „przeklętych zamków“. To Kokořín, usytuowany na występie skalnym nad romantyczną doliną Kokořínską. Spacerując w cieniu jego wieży trudno uwierzyć, że kiedyś w tym miejscu znajdowało się dno morza ery mezozoicznej. Ale można tu rozbudzić swoje zdolności detektywistyczne i odnaleźć jego pozostałości, do dziś zachowane w tej okolicy. W czasie zwiedzania zamku poznamy jego posępną historię, ponieważ po zniszczeniach w czasie wojny trzydziestoletniej został wpisany przez cesarza austriackiego Ferdynanda na listę „zamków przeklętych“ i nie wolno było go odbudować, bo z powodu korzystnego położenia, mógł on stanowić zagrożenie dla władcy. Z tego powodu ruiny zamku stały się schroniskiem rozbójników, którzy przez lata nękali okolice wyprawami łupieżczymi. Z wieży zamkowej roztacza się wspaniały widok na okolice .

Tajemnicze zamki i legendy

Czy lubicie tajemnicze miejsca obdarzone szczególną energią? Proponujemy więc wyprawę do zamku Houska. Mówi się o nim, że stoi nad jamą prowadzącą do piekła, a wejścia do niej strzeże tajemniczy czarny mnich bez twarzy. Inna ciekawostka to skała, w której jest jakby wyciosany cały zamek i można ją widzieć zarówno z zewnątrz, jak i od wewnątrz. Legenda związana jest także z jednym z najbardziej majestatycznych zamków czeskich Bezděz, który wzniesiony na szczycie wysokiej skały, stanowi piękny akcent w krajobrazie. Mówi się także, że na zamku mnisi zakopali skarb. Podobno zamek posiada szczególną energię i po inspiracje dla swojej twórczości przyjeżdżał tu Karel Hynek Mácha, największy czeski poeta romantyczny i jeden z symboli tego regionu.

Labirynt prowadzący aż do Tutenchamona

Okolice zamku Kokořín to nie tylko region pełen zabytków architektonicznych, ale jest to przede wszystkim region o wspaniałej naturalnej scenerii, niczym stworzonej do dokonywania odkryć. Wiele kilometrów oznakowanych tras stwarza wspaniałe możliwości. Można pójść na przykład wąskimi ścieżkami pomiędzy ścianami skalnymi i uruchomić fantazję, bawiąc się w skojarzenia przy odkrywaniu dziwacznych kształtów formacji skalnych. Do najpiękniejszych miejsc zalicza się na przykład wąwozy skalne w pobliżu rozdroża koło Hájovny, gdzie można błądzić wśród skał wznoszących się wysoko nad głowami. Dla romantyków obowiązkowym punktem programu jest obejrzenie zachodu słońca nad skałami z jednego z licznych punktów widokowych. Prawdziwym przeżyciem może być także przejście przez Labirynt [Bludiště], przy którym trzeba pokonać kilka metrów stromej skały. Ale w nagrodę, oprócz dobrego samopoczucia, czeka także możliwość obejrzenia tutejszego Tutenchamona.

Park krajobrazowy Kokořínsko od podszewki!

Szumiące lasy, anielski spokój, kolorowe liście i skały na każdym kroku. Jest to trasa Cinibulkova, która daje możliwość zatopienia się w harmonijnym świecie tutejszej przyrody. Czeski Mount Rushmore. Tak z odrobiną przesady możemy nazwać Diabelskie Głowy [Čertovy hlavy] nad miejscowością Želízky. Na skałach widać zarysy dwóch wielkich głów postaci znanych z bajek, przypominające właśnie te dwie piekielne postacie. Z pewnością lubicie podziwiać piękne widoki? A więc trzeba założyć porządne buty i wyruszyć na punkty widokowe Čapská palice lub koło Romanova, skąd można podziwiać niesamowitą urodę parku krajobrazowego Kokořínsko. Ale zwiedzanie parku krajobrazowego Kokořínsko musi obejmować tutejsze symbole, którymi są tzw. pokrywki. Jak już ich nazwa podpowiada, będziecie się tu czuli jak w wielkiej kuchni olbrzymów. Pokrywki bowiem powstały na skutek zwietrzenia wapienia i swoim kształtem przypominają pokrywki ułożone na słupach o wysokości 12 metrów. Pamiętajcie, aby je obejrzeć, ponieważ erozja postępuje, za kilka lat może ich już tu nie być.

Źródło : https://www.czechtourism.com/pl/a/kokorinsko/

7 luty 2019

Aktualnie brak wolnych miejsc na Podlasie. Zapraszamy na pozostałe wycieczki w ofercie Zielonego Biura Podróży 🙂

2 luty 2019

O zamku Houska

Podczas wycieczek do Saksonii odwiedzimy między innymi ten zamek 🙂

„Romantyczna kraina pełna charakterystycznych kanionów, form skalnych z piaskowca, małych wiosek i pachnących sosen leży trzydzieści kilometrów na zachód od miasta Mladá Boleslav. Trasa rozpoczyna sie w miasteczku Mšeno, które jest bramą do Kokořínska. Mijamy urokliwe kąpielisko z czasów międzywojnia zasilane wodą ze skalnego źródła i jedziemy przez wał ziemny Švédský val, czyli pozostałości umocnień ziemnych z czasów wojny trzydziestoletniej. I już widzimy charakterystyczne formy skalne, takie jak Wielka Głowa, Żaba czy Faraon. Po drodze warto zobaczyć zamek Kokořín, wokół którego przygotowano słynną trudną terenową ścieżkę rowerową. Pomału zbliżamy się do legendarnego zamku z XIII wieku – do zamku Houska. Jest to najdziwniejsze, napawające niepokojem miejsce w Czechach. Dlaczego stoi właśnie w tym miejscu, skoro w pobliżu nie prowadził żadny szlak handlowy, żadna granica, nie ma żadnego źródła wody a gęstwina leśna uniemożliwiała łowy? Podobno został postawiony, aby chronił nasz świat przed „czymś” co jest w środku… Największą tajemnicę kryje gotycka kaplica zamkowa znajdująca się w nietypowym miejscu. Ściany są ozdobione niezrozumiałymi ornamentami a w różnych źródłach są wzmianki o dziwnych zjawiskach, które miały tu miejsce. Według legendy kaplica jest bramą do piekła, kroniki podają, że pod koniec IX wieku rozstąpiła się tu ziemia. Z dziury ulatywał smród siarki a była tak głęboka, że nie dało się jej zakopać. Dlatego postanowiono nad pęknięciem postawić kaplicę. Na temat zamku krąży wiele legend, niezwykłą atmosferę tego miejsca warto poczuć na własnej skórze. I nawet jeśli nie odkryjecie tajemnicy zamku, nie będziecie żałować wyprawy na Kokořínsko. To niepowtarzalne połączenie świetnych tras rowerowych, pięknej przyrody i mrocznej tajemnicy.“

Źródło : http://www.ceskojede.cz/pl/routes/270-entdecken-sie-die-dunkle-geschichte-der-burg-houska

2 luty 2019